Hizmetlerimiz
Odalar

Odalar 3 ve 4 kişiliktir. Öğrencilerimizin rahatı için oda içerisinde her öğrenci için bazalı ve başlıklı yatak, anahtarlı dolap ve etajer, kitaplık, çalışma masası, çalışma sandalyesi, yeterli miktarda priz ve yangın sistemi bulunmaktadır. Ayrıca oda içerisinde 24 saat kesintisiz sıcak su banyo/tuvalet bulunmaktadır.

Güvenlik & Giriş

Güvenliğin ön planda tutulduğu yurdumuzda 24 saat gece görüşlü kamera sistemi ile yurt çevresi, bina giriş çıkışları ve ortak alanlar kamera ile kontrol edilmektedir. 24 saat boyunca yurdumuzda bayan güvenlik bulunmaktadır. Yurdumuza özel ulaşım durumları dışında son giriş saati 23.00' dır. Öğrencilerimiz yurda turnikilerde bulunan parmak okuma sistemi ile giriş ve çıkış yapılmaktadır.

Etüd Salonları

Her katta bulunan etüt salonları tüm ortak kullanım alanlarından uzaklaştırılmış olup öğrencilerimizin başarılı olmaları ve derslerini rahatlıkla çalışabilmeleri için sessiz sakin ve ferah bir çalışma ortamı sunmaktadır. Etüt salonumuz 24 saat açıktır.

Kahvaltı ve Yemek

Sabah kahvaltısı aidata dahil olup, akşam yemeği kantin hizmetindedir. Öğrencilerimiz diğer ihtiyaçlarını kantinimizden karşılayabilmektedir.

Ayrıca, yurdumuzun her katında öğrencilerimizin kendilerini evlerinde hissedeceği ve bir mutfakta bulunması gereken elektronik eşyaların (ocak, buzdolabı, mikrodalga) bulunduğu, istedikleri yemekleri zaman yemek yapabilecekleri kat mutfakları mevcuttur.

İnternet

Yurdumuzun her katında kablosuz internet sistemi mevcut olup, öğrencilerimize ücretsiz olarak sınırsız internet hizmeti sunulmaktadır.

Çamaşır & Bavul Odası

Yurt yaşamını kolaylaştırmak ve öğrencilerimizin rahatını sağlamak amacıyla çamaşır odası; oda içerisinde çamaşır ve kurutma makinaları ayrıca ütü ve ütü masası vardır. Dönem sonarında öğrencilerimizin fazla eşya ve bavullarını depolayabilecekleri bavul odası bulunmaktadır.

Jenaratör & Isınma

Elektriklerin kesilmesine karşın aynı dakika içerisinde jeneratör devreye girer. Yurdumuz merkezi doğal gaz sistemi ile ısıtılmaktadır. Ayrıca yurdumuzda öğrencilerimizin rahat etmesi amacıyla asansör de mevcuttur.

Önemli Yurt Kurallarımız;
*Kahvaltı ve yemekler kantin dışarsına çıkarılmaz,
*Oda, yatak ve kullanılan diğer ortak alanlar temiz ve düzenli tutulmalıdır,
*Yurt dahilinde yasaklanan yerlerde sigara içilmemeli,yurda alkollü gelmemeli ve yurda alkollü içecek getirilmemelidir,
*Çalışma salonunda çalışma bittikten sonra ders araç ve gereçlerinin masa üzerinde bırakılmamalıdır,
*Yurt da en geç giriş saat 23.00’dır. Mazeret dolayısıyla geç gelinecekse mesai saatleri içerisinde Yurt Müdürlüğüne bildirilmelidir,

*Evci olarak izin alacak öğrenciler hafta içi mesai saatleri içersinde izin defterine isim ve izin bilgilerini yazmak suretiyle Yurt Müdürlüğünden izin alınmalıdır,
*Yurtta kaçak öğrenci barındırılmamalı, barındırmak isteyenlere yardımcı olunmamalıdır,

*Kat mutfak araçları mutfak dışarısında kullanılamalıdır,

*Kat mutfakları temiz kullanılmalı ve tezgah üzeri temiz bırakılmalıdır,

*Odalarda telefon şarjı, saç kurutma makinası dışında elektrikli cihaz kullanılamamalı; ütü, su ısırtıcı gibi aletlerin kullanılması durumunda dönem sonunda iade edilmek üzere Yurt Müdürlüğü tarafından bu cihazlara el konulabilir,

*Kordorlara kesinlikle çöp ve ayakkabı bırakılmamalıdır.